blogmaker

Pożyczka nie musi wiązać się z biurokracją. O ile w przypadku kredytu w banku niejednokrotnie potrzebne jest sporo zaświadczeń i kwitków, na przykład od pracodawcy, to instytucje parabankowe oferują prostsze rozwiązania. Jednym z produktów umożliwiającym szybkie uzyskanie gotówki jest pożyczka na oświadczenie.

Pożyczka na oświadczenie – zasady

Pożyczka na oświadczenie nie wymaga od pożyczkobiorcy przedstawienia potwierdzenie dochodów. W przypadku kredytu w banku koniecznie jest wypełnienie we wniosku formularza kredytowego wysokości miesięcznych dochodów oraz przedstawienie zaświadczenia od pracodawcy, które potwierdzi dane z wniosku. Banki nie mają prawa udzielać pożyczek na oświadczenie. Jednak instytucje parabankowe – tak. Pożyczka na oświadczenie wymaga od klienta wypełnienia wniosku o pożyczkę i podania wysokości dochodów uzyskiwanych w miesiącu. Jednak nie trzeba potwierdzać tego żadnymi zaświadczeniami. Samo oświadczenie wystarczy. We wniosku podaje się namiary do pracodawcy, więc istnieje możliwość, że pożyczkodawca skontaktuje się z pracodawcą, by potwierdzić dane. Warto o tym pamiętać – wypełniając wniosek, zgadzamy się na taką ewentualność. Może się też zdarzyć, że pożyczkodawca sprawdzi historię naszego konta i potwierdzi wpłaty od pracodawcy. Na to także wyrażamy zgodę we wniosku. Ponadto, dokonujemy procesu weryfikacji poprzez zapłacenie symbolicznej kwoty – złotówki czy grosza – na podane przez instytucję parabankową konto.

Dla kogo jest pożyczka na oświadczenie?

Pożyczka na oświadczenie może być udzielona osobom fizycznym, firmom, także rolnikom. To dobra opcja dla osób z długami, które nie mogą uzyskać kredytu w banku. Także w przypadku kilku pracodawców, do których trudno byłoby uzyskać zaświadczenie o dochodach, warto skusić się na opcję pożyczki na oświadczenie.

Zalety pożyczki na oświadczenie

Pożyczka na oświadczenie jest bardzo szybko udzielana, bo nie ma potrzeby dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów. Czasem decyzję otrzymać można już w ciągu kilku dni albo jednego dnia roboczego od złożenia wniosku. Uzyskanie pożyczki na oświadczenie jest bardzo proste, nie wymaga od nas udania się do działu kadr po zaświadczenie, wystarczy wypełnić wniosek. Pożyczki na oświadczenie są udzielane na kwotę od 200 złotych do nawet 2 tysięcy złotych.

Ostrożnie z wyborem instytucji pozabankowej

Pożyczka na oświadczenie jest szybką i prostą metodą uzyskania gotówki, która skusi osoby z długami lub niejasną sytuacją w pracy. Należy jednak pamiętać, by dokładnie sprawdzić warunki umowy pożyczkowej oraz firmę udzielającą pożyczki. Instytucja powinna być wiarygodna i mieć certyfikat bezpieczeństwa na stronie internetowej. Powinna figurować w Rejestrze Firm Pożyczkowych zatwierdzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Warto też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo połączenia – jeśli wypełniamy wniosek o pożyczkę online, to w adresie musi być https, nie tylko http, co oznacza, że przekazywanie danych jest szyfrowane certyfikatem SSL.