blogmaker

Dalsza podróż samochodem to także większe koszty. Ich wysokość zależy od tego czy będzie to podróż krajowa czy zagraniczna, a także od tego czy nie pojawią się jakieś nieprzewidziane wcześniej wydatki. Aby podróż przebiegła komfortowo i nie powodowała niepotrzebnego stresu warto przygotować się do niej jak najlepiej.

Przed podróżą

Planując dalszą podróż musisz zadbać o kilka rzeczy:

  • Stan techniczny samochodu. To konieczne, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli więc samochód ma łyse opony lub może spaść śnieg a ty nadal jeździsz na oponach letnich, to przed wyjazdem konieczna jest wymiana. Warto też zlecić szybki przegląd płynów, filtrów czy rozrządu oraz inspekcję podwozia. Jeśli pojawi się konieczność szybkiej naprawy lub wymiany jakiegoś elementu, nie należy tego ignorować. To nieplanowany wydatek, ale można skorzystać z szybkiej pożyczki online i sfinansować naprawę.
  • Ubezpieczenie, badanie techniczne. Upewnij się przed wyjazdem, czy nie zbliża się termin opłacenia OC lub wykonania badania technicznego. Bez dopełnienia tych formalności można mieć na drodze poważne problemy w przypadku kontroli policyjnej lub stłuczki. Jeśli nie przewidziałeś przed podróżą takiego wydatku, tu także pomocna będzie pożyczka online.
  • Ubezpieczenie dodatkowe. Często lekceważymy taką usługę, a szkoda. Warto ubezpieczyć dodatkowo na podróż siebie i swoją rodzinę. Nawet jeśli nie wydarzy się nic złego, to taka polisa daje duży komfort psychiczny.
  • Opłaty drogowe. Zaplanuj trasę i sprawdź, jakie opłaty będą konieczne. Jeśli to podróż po naszym kraju to w grę wchodzą tylko opłaty za autostrady. Jeśli wybierasz się za granicę, sprawdź koszty na terenie innych krajów. Do opłacenia są głównie winiety, autostrady, drogi ekspresowe, tunele, ewentualnie płatne parkingi.
  • Paliwo. To niby oczywiste, ale często liczymy jedynie koszty pobytu w jakimś malowniczym miejscu. Zapominamy o paliwie, które przecież stanowi spory wydatek, zwłaszcza w przypadku dalekiej podróży.

Niespodzianki w czasie podróży? Jest na to sposób!

Czasami nie da się przewidzieć wszystkiego, często zapominamy o jakimś ważnym szczególe albo mamy zwyczajnie pecha. Najczęstsze niespodzianki:

  • Awaria samochodu. Samochód to skomplikowana maszyna, nie da się przewidzieć wszystkiego i często dochodzi do awarii z dala od domu. Nie trzeba jednak wpadać w panikę, nawet jeśli budżet przewidziany na podróż nie obejmował takich wydatków. Dziś w dobie internetu wystarczy wziąć do ręki telefon, wyszukać stronę firmy pożyczkowej, i wziąć pożyczkę online. Pieniądze będą na koncie w 15 minut. Na pewno gdzieś znajdzie się bankomat, w którym wypłacicie złotówki lub inną walutę.

Wysoki mandat. Cóż, to zdarza się nawet mistrzom kierownicy, a może zwłaszcza im. Poruszając się za granicą warto mieć przy sobie gotówkę na taką okoliczność, bo tam nie dostaniemy mandatu kredytowanego. Może więc warto wziąć przed wyjazdem pożyczkę online „na wszelki wypadek”? Jeśli się nie przyda, to tym lepiej, ale w razie problemów na drodze będzie z czego zapłacić.